Παρασκευή 19 Δεκεμβρίου 2014

ΓΛΑΥΚΟΣ Α.Ο.    -   ΑΙΑΝΤΑΣ Α.Σ.Α.Α.

72                                    70
(κανονική. περίοδος.  63 – 63)

Σπουδαία όσο και δύσκολη νίκη πέτυχε ο Γλαύκος επί του Αίαντα. το βράδυ της Δευτέρας. Νίκη από αυτές που δείχνουν τη καρδιά και το μέταλλο μιας ομάδας που στόχο έχει τη κορυφή, ακόμα και αν δεν έπιασε ιδιαίτερα καλή απόδοση. Ήταν ένας αγώνας με έντονες συγκινήσεις και ανατροπές απέναντι σε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο ο οποίος κρίθηκε στη ψυχραιμια του γηπεδούχου στο έξτρα 5/λεπτο, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με -4 (64-68). Σημαντικές απουσίες για το Γλαύκο ο Θ. Ρέλλας και ο Α. Φρέγκου.

Στο ημίχρονο πραγματοποιήθηκε ο –καθιερωμένος πια- διαγωνισμός για τους μικρούς φίλους της ομάδας ο οποίος είχε σαν [ρώτο βραβείο ένα Tablet, ευγενική προσφορά της  ENABLE  Πληροφορική – Τηλεπικοινωνίες CYTA Spot,  Ανθείας 147. Νικητής αναδείχτηκε ο Δημοσθένης Καραγιάννης ο οποίος κέρδισε το tablet και δεύτερος ο Σπύρος Βώρος που κέρδισε ένα καπέλο του συλλόγου. Την απονομή έκανε ο κ. Δημήτρης Ρόζης.

Τα δεκάλεπτα: 23-20, 39-32 (16-12), 51-48 (12-16), 63-63(12-15)  παρ. 72-70 (9-7)

Καλή η διαιτησία των Βαρδάλου,  Σοφιανόπουλου

Γλαύκος  (Πολυδωρόπουλος): Καπερώνης 4, Σκροπολίθας 11(3), Νικολακόπουλος, Παναγόπουλος Φ, Καψαλος, Αδαμόπουλος 4, Παπαβασιλόπουλος 3(1), Λιβιεράτος 6, Παναγόπουλος Δ. 6, Λιούρδης 26(1), Παναγόπουλος Λ. 12.
Αίαντας  (Τουβάκης Δ.): Βαρδίκος 18, Γεωργίου, Τσιμπούκης 5(1), Δελάρτας 9(1), Ρουμελιώτης, Θεοδωρόπουλος 4, Ζουμπουλάκης, Ψυχογιός 13(1), Σταυρουλάκης 19(1), Φραγκισκάτος, Δριβίλας, Ροβολής 2.